Filenette Doküman Select Etmek – 1

Filenette Doküman Select Etmek – 1

ibm-makaleFilenet`e eklediğimiz dokümanları ekranda göstermek istiyorsak bunu bikaç şekilde yapabilmekteyiz. Bunlardan ilkini anlatacağım.

Öncelikle oluşturduğumuz bütün dokümanlar `Document` clasından türemektedir. Bu bilgi bize eğer Document class`ına select attğımızda bize record set sonucunda dönecektir. Kısacası dokümana select atacağız.

Eğer biz Document classından kendimize ait yeni dokümanlar oluşturmussak sadece oluşturulan dokümanların türediği instancein sybolic name`ine de select atarsak bu bize sadece o class`a ait dokümanları verecektir.

Select ifadesi aynen sqldeki select ifadesidir fakat biz COM API ile Filenet gönderdiğmiz select ifadesini filenet kendi serviceleri ile almakta ve bize select sonucunu vermektedir. Bu arada filenet bu select üzerinde işlem yapmaktadır. Eğer evet viewerdan application tabindan bunu izlersek bize nasil bir select sunduğunu göreceksiniz.

Filenet arka planda bir database kullanmaktadır , Oracle veya Sql Server olacabilecek bu database , sizinde yukarda anlatttıklarımdan anlayacağınız gibi bütün dokümanlarla, folderlar , classlarla ve kullanılan birçok özelliği databasede tutmaktadır. İşte select ifademizin record seti bize bu databaseden gelen değerlerdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *