FileNet .NET API

FileNet .NET API

ibm-makaleFileNet 4.5.1 versiyonu IBM`in son çıkardığı versiyondur ve burda 3.5.X versiyonuna göre 4.X ve 4.5.X versiyonunda büyük major farklılıklar göze çarpmaktadır.

Öncelikle FileNet`e nasıl connect olacağımızla ilgili değişikliğe bakacağız? Daha önce biz COM API kullanıyorduk ve bununla birlikte Java API desteğı ve Web service desteği sunuluyordu. Microsoft kullanıcılarını sevindiren bir haber : FileNet artık size .NET API desteği de sunmaktadır.

Eğer Java API kullanmışsanız nerdeyse bire bir aynı gibidir. Bu bizi COM API kullanmanın zorluğundan kurtardığı gibi , FileNet için bir standart oluşturma , performans , daha kolay kodlama (eğer Java API  ve object oriented biliyorsaniz) vb birçok özellik sağlamaktadır.

Öncelikle .NET API kullanacaksanız ve bununla FileNet`e connect olacaksanız bir müjde artık client kuruluma ihtiyacınıoz olmayacak. WSE 3.0 kullanarak Kerbores Token ile user name ve password`a ihtiyaç duymadan FileNet`e bağlanabileceksiniz.Tabiki isterseniz Username Token ile de username ve password ile de FileNet`e connect olabilirsiniz. Çok güzel dediğiniz duyar gibiyim 🙂

Ayrıca 4.X versiyonu ile birlikte gelen .NET API`si hep interfancelerden türemekte ve buda bize eğer object oriented mantığınız oluşmuşsa büyük kolaylıklar sağlamaktadir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *