FileNet API ile Doküman Kopyalama

FileNet API ile Doküman Kopyalama

ibm-makaleFileNet 3.5.X versiyonunda dokümanı locale kopyalarken öncelike dokumanı set eder ve daha sonra ne yaptığını bvilmediğimiz ve sadece isimlendirmeden yola aıkacağımız bir metod kullanırdık. Doc.CopyContent olarak kullandığımız bu metod ile aslında tam olarak ne yaptığımızı bilmiyorduk , kopyalıyor ama nasıl kopyalıyorduk ne kullanıyorduk hiçbir fikrimiz yoktu.

Ayrıca bunu COM API ile yapıyor ve VB 6.0 ile .NET için kullanmış olduğumuz dokümanı set etmek daha farklıydı ve önce VB 6.0 ve daha sonrada bunu C# da yapmak isteyenler için tam bir eziyet haline geliyordu.

.NET API 4.X versiyonunda sonra geldi ve birçok işlemi standart hale getirdi , işte burda da dokümanı FileNet`den daha doğrusu File Store`dan alıp locale kopyalama işi de standart hale getirilmiş oldu. Bu işlem içi stream sınıflarını kullanıyoruz , tabiki mantıklısı da bu , C# ile her türlü dosya okuma , yazma , XML okuma , yazma gibi işlemleri Stream`lerle yaparken bir dokümanı FileNet`den neden değişik standart olmayan bir metod ile kopyalıyoruz , bunu zaten anlamamıştım , FileNet 4.X ve benim bu derdime çare bulmuş 🙂 aslında çok güze ve şık olmuş..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *