FileNet 3.5.2`den FileNet 4.5.1`e Upgrade

FileNet 3.5.2`den FileNet 4.5.1`e Upgrade

ibm-makaleKurumun uzun süredir yapmak istediği ama bazı problemlerden dolayı gerçekleştiremediği FileNet Upgrade Projemiz Nisan ayı içinde başarılı şekilde gerçekleştirildi. Uzun süredir çok yoğun şekilde bunun üzerinde çalışıyorduk ve Türkiye`de de ilk bizim gerçekleştirmiş olmamız bizim içinde büyük bir moral kaynağı oldu.

Öncelikle neler yaptık? Content tarafı için tüm kodlarımızı değiştirdik, COM API yerine FileNet`in 4.X ile kodlamalar için uygulamaya aldıpı FileNet.API `yı kullandık. Tabi bu süreç biraz zor oldu, en baştan kodları yazmak ve tümden yeni İnterfaceleri öğrenmek bayağı zamanımızı aldı. Geçiş sonrası düşünemediğimiz tek konu sanırım bize geri dönen hata mesajlarının değişmiş olduğuydu ama yine de çok güzel bir geçiş gerçekleştirdik, iş kesen bir durum oluşmadı.

Process tarafında ise işimiz biraz daha zordu, konfigurasyonların düzeltilmesi süreçlerin yeni proda atılması, yeni serverlardaki konfigürasyonlar gibi sorunlar bizi çok da yordu fakat tüm bunlara rağmen geçiş çok güzeldi ve benim açımdan çokda zevkliydi.

Gelelim teşekkürlere 🙂

Yöneticim Yavuz Selim Keresteci , çalışma arkadaşlarımız Esra Şenol ve Mehmet Salih Avınç`a, IBM`den Ömer Sever`e , eski yöneticim ve FileNet Trainer`imiz Muhammet Ali Hançer`e katkılarından , yardımlarından ve problemlerimizin çözümündeki aşırı çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *